בהמשך לאיגרת המידע שהפצתי לאחרונה בעניין נטילת הסיכון הגבוה בהעסקתם של עובדי ניקיון זרים –  פליטים ,מבקשי מקלט, מסתננים  וכו' וזאת גם בהיבט המס . הנה התפרסם לאחרונה פסק דין חשוב תחת ידו של נשיא בית הדין המחוזי בבאר שבע כב' השופט יוסף איילון .
השופט דחה את ערעורה של חברה שהעסיקה עובדי ניקיון זרים – "פליטים" על פני מס' שנים והוגשה לה שומה ממס הכנסה על אי תשלום היטל על עובדים זרים בשיעור 20% !! .
בית המשפט עושה את האבחנה שבין הטלת "היטל על עובדים זרים " על בעלי היתר עבודה במקצועות : חקלאות- 10% ,מסעדות אתניות, תעשייה ובניין 15% .על עובדים זרים ללא היתר ו/או במקצועות אחרים (ניקיון למשל( יש לשלם היטל בשיעור 20% מההכנסה !
לתשומת לבכם , בחוק ההסדרים החדש והמתוכנן האוצר מבקש להטיל היטל בשיעור 30% !
המסקנה היא כי כל חוות הדעת למיניהם המקלות בעניין מתנפצות לנוכח פסק הדין הזה ואחרים ולכן יש לשקול בכובד ראש המשך העסקת העובדים שאם לא כל אחד מהחברים מסתכן ב"דחיית תשלומים" של מאות אלפי שקלים בשנה בגין המס הזה ובביקורת הניכויים הראשונה של מס הכנסה עלולה חברת הניקיון לעמוד בפני שוקת שבורה אל מול רשויות המס.

במילים אחרות ופשוטות : תכל'ס שכר היסוד של עובד ניקיון "פליט" הוא 24.98 ₪ * 20% היטל מעסיקים  =  30.00 ₪ לשעה !

הבעיה היא שהלקוחות לא משלמים לחברות הניקיון את התעריף הזה ולבסוף חברת הניקיון תשלם את זה למס הכנסה .

אני מציע לכולם , לקרוא היטב את פסק הדין החשוב הזה ,לשוב ליועצים המשפטיים ולרואי החשבון ולבקש את עזרתם לנוכח הפסיקה בנושא . 

החובה האישית שלי כיו"ר הארגון היא לספק לכם את כל המידע המקצועי והמשפטי אשר בידי על מנת שתמשיכו לנהל את עסקכם בבטחה ובוודאות.

לפסק הדין המלא – לחץ כאן