"59% מההורים חוששים ממצב הניקיון במוסדות החינוך"

 לי סיבילה אתר וואלה 22/3/21

סקר שערך פרופ' קמיל פוקס עבור ארגון חברות הניקיון בישראל, קובע: רוב ההורים חוששים לשלוח את ילדיהם למסגרות החינוך בשל מצב הניקיון. המקומות הנתפסים כנקיים ביותר על ידי הציבור: קופות החולים

57% מבעלי הדעה ציינו כי הם חוששים לגעת במשטחים כגון: ידיות של דלתות, ברזים, מתגי חשמל, מתגי מעליות, מתגים ולחצנים ועוד.

עוד מראה הסקר כי צעירים בגילאי 18-24 פחות חוששים וכי נשים יותר חוששות מגברים.

43% סבורים כי מנקים את המשטחים במקומות העבודה המשותפים פעם ביום או יותר, רבע ציינו כי מנקים 1-3 פעמים בשבוע ושליש – לעיתים רחוקות יותר.

59% מבעלי הדעה חוששים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר והגנים בשל החשש ממצב הניקיון של מוסדות החינוך.

 

עובד ניקיון אחד בבית ספר

ורוניקה רוזנברג, מנכ"לית ארגון חברות הניקיון: "כולי תקוה כי עם הקורונה זימנה לנו אפשרות להתייחס למרחב הציבורי בו אנו מצויים ולהקפיד לשמור על ניקיון המרחבים הציבוריים לאחר שמנקים אותם. ישנה חשיבות רבה להגביר את תדירות הניקיון בבתי הספר. פנינו לשר החינוך בדרישה להגביר את מערך עובדי הניקיון, שכרגע מונה עובד ניקיון אחד במהלך יום הלימודים בבית ספר יסודי עם מאות תלמידים, ו- 2-3 עובדי ניקיון בבתי הספר התיכוניים".

פנייה לשר החינוך

רוזנברג, מרחיבה: "ממצאי הסקר מראים כי בעקבות הקורונה מרבית המרואיינים, בעיקר בגילאים המבוגרים יותר, מבינים את חשיבות וחיוניות הניקיון ואף חוששים מהיעדר ניקיון מספק במקומות ציבוריים".

עוד מוסיפה רוזנברג: "בהקשר למסגרות החינוך, הממצאים מראים דאגה משמעותית באשר לניקיון. ארגון חברות הניקיון בישראל פנה לשר החינוך בדרישה להוסיף תקן של עובדי ניקיון בבתי ספר ששטחם מעל 1,500 מ"ר על מנת שניתן יהיה להגביר את תדירות ואיכות הניקיון. המצב כיום הוא כי יש עובד ניקיון אחד במהלך יום הלימודים בבתי הספר היסודיים שחזרו לפעילות.

עובד הניקיון אחראי נכון להיום על בית ספר שלם עם מאות תלמידים, ולא יכול לשמור על רמת ניקיון כפי הנדרש בתקופה רגישה זו. כאשר יחזרו חטיבות הביניים והתיכונים לפעילות, יהיה צורך לתגבר את המערך גם בהם. נכון להיום, בבתי הספר התיכוניים המשולבים עם חטיבות ביניים, יש מעל 1,000 תלמידים ואנשי צוות ופעילים בהם 2-3 עובדי ניקיון במהלך יום הלימודים כולו".

 

לכתבה המלאה באתר וואלה לחצו כאן